Estetik Yay

Kurumsal

 

 

Firmamız 1958 yılında ESTETİK YAY SANAYİ VE TİCARET adı ile merhum SÜLEYMAN EZİM tarafından kurulmuştur. 1978 yılına kadar binek araçlarına fren, gaz, debriyaj, kancalı çekmeye çalışan yaylar üretmiştir.

1978 yılından sonra atölye bazında sıcak sarımlı yaylar üretilmiştir. 1988 yılında zamansız vefatıyla çocukları tarafından şirkete dönüştürülmüştür.

Şu anda iki  ayrı tesisinde toplam 13.000 metre kare kapalı alanda Sıcak ve Soğuk  Sarımlı  Helezon Baskı , çekme ve Kurma yayları, Disk Yaylar ve  Volud (  Külah Yay ) imalatı ile  Demiryolu lokomotif - vagon, otomotiv süspansiyon, taş kırma ve  eleme, ziraat ve değirmen makineları, ağır demir çelik ve makine  endüstrine,  zig-zag yay üretimi ile oturma  grubu ve koltuk sanayine  hizmet etmektedir .

Her gün kendini daha da geliştiren Estetik Yay, kaliteden ödün vermeden gelen talepleri karşılamaktadır. Günümüz şartlarında sıcak sarımlı yayların üretiminde kendini kanıtlamış olan firmamız, bu başarısını yurt dışında da sürdürmektedir.

Üretimimiz  T.S. 1441 Sıcak  Sarımlı Helezon Baskı Yayları  ve DIN EN ISO 9001:2000 Kalite Yönetim Sistemi  Standartlarıyla akredite edilmiştir.

 

Sıcak Sarımlı Helezon Yaylar

Soğuk Sarımlı Helezon Yaylar

Disk Yaylar

Külah Yaylar